Polskie Imperium

Mocno nieaktualne strony. Historia w internecie na maj 2015

Autor: | 29 kwietnia 2015 | 1,181 odsłon

Mocno nieaktualne strony. Historia w internecie na maj 2015Przed nami majówka, a to doskonała okazja, aby w wolnej chwili sprawdzić co tam słychać w historycznych internetach. Dlatego też przygotowaliśmy dla Was kolejną odsłonę naszego „polecankowego” cyklu. Jeżeli jesteście ciekawi jakie strony tym razem trafiły na naszą listę, to zapraszamy do lektury.

Podobnie jak ostatnio, w naszym zestawieniu znalazło się siedem – oby była to szczęśliwa siódemka – propozycji, które powinny Was zainteresować. Mamy nadzieję, że znajdziecie tam coś dla siebie. Oczywiście, czekamy na kolejne propozycje, które będziemy mogli zaprezentować w następnych odsłonach „mocno nieaktualnych stron”. Możecie je nadsyłać za pośrednictwem prywatnych wiadomości na Facebooku.

Te strony mogą Was zainteresować:

Na początek coś dla miłośników II Rzeczpospolitej, czyli facebookowy profil Przedwojenna Polska. Znajdzie tam wiele mniej lub bardziej poważne informacje dotyczące przedwojennej Polski!
A teraz przenosimy się na You Tube’a, a konkretnie na kanał Historycznie.TV. Jego prowadzący stara się w prosty i przystępny sposób przybliżyć swoim widzom tajemnice miejsc, które na co dzień mijamy. Oczywiście ta tematyka to tylko część tego, co kanał ma do zaoferowania.
Jeżeli interesujecie się lotnictwem okresu II wojny światowej to koniecznie powinniście odwiedzić funpage Polskie Siły Powietrzne w  okresie II wojny światowej. Znajdzie tam zdjęcia, ciekawostki, rocznice dotyczące naszych lotników walczących na frontach II wojny światowej.
Mamy też coś dla osób zafascynowanych starymi fortyfikacjami, a konkretnie zamkami. Właśnie z myślą o nich powstał projekt Castles.today. Jeżeli to ten temat Was ciekawi to koniecznie odwiedźcie ich funpage i stronę internetową, aby dowiedzieć się więcej na tema idei jaka za nim stoi.
A teraz facebookowy profil Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia. Jest on związany ze szczytną akcją, mającą na celu ratowanie polskich nekropoli na kresach oraz niesieniu pomocy kresowiakom. Jest okazją aby poznać historię swego rodu oraz narodu.
Ten fanpage pojawił się już w naszym pilotażowym zestawieniu, ale zaangażowanie osób, które go tworzą zasługuje na szczególnie docenienie. Szczerze zachęcamy Was do polubienia profilu Armia Krajowa. Znajdziecie tam wiele wartościowych wpisów na temat Polskiego Państwa Podziemnego i nie tylko.
Daty, zmora szkolnych lekcji historii. Nie są one jednakże straszne, jeżeli się je serwuje w taki sposób, jak na profilu Historia – daty, które nie gryzą. Codziennie znajdziecie tam nową porcję rocznic, o których warto pamiętać.

 

Powiedz innym co myślisz:

RedakcjaRedakcja - Tutaj znajdziecie wszystkie teksty redakcyjne, m.in. konkursy, ich rozwiązania, aktualności z życia serwisu czy regulaminy publikacji.

Czytasz jeden z artykułów redakcyjnych "Ciekawostek historycznych". Do tej kategorii trafiają między innymi zapowiedzi książek, reklamy i aktualności z życia naszego serwisu (zobacz pozostałe Wiadomości, zapowiedzi i reklamy).
Okupacja
Komentarze do artykułu (3)

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz


Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu e-mail, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.
Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Nasze wydawnictwo

W mrokach średniowiecza Polską rządziły kobiety. I były piekielnie skuteczne

Ich ambicja pozwoliła zbudować imperium. Ich duma unicestwiła królestwo. Bezkompromisowa opowieść przywracająca godność najważniejszym kobietom w dziejach polskiego średniowiecza. Już dzisiaj kup „Damy ze skazą” z autografem autora!

2 listopada 2016 | Czytaj dalej...

Damy ze skazą. Bez nich nie byłoby Polski

Silne, bezwzględne i żądne władzy. Oto historia kobiet, które nie czekały bezczynnie, co przyniesie los. To właśnie one sprawiły, że początki państwa polskiego wyglądały tak, a nie inaczej. Poznaj „Damy ze skazą”, bohaterki naszej najnowszej książki, którą wydajemy wspólnie ze Znakiem Horyzont.

30 października 2016 | Czytaj dalej...

Epoki

Kategorie

Facebook


Polecamy

Mala zbrodnia - pion

Czy wiesz że...

Stali na katafalku
za śmiercią Józefa Stalina tak naprawdę stał… Józef Stalin? Z uwagi na rządy terroru jakimi posługiwał się radziecki dyktator, był on swoją ostatnią ofiarą. Gdy czerwony car doznał udaru, jego otoczenie bało tak zastraszone, że bano się nawet wezwać lekarza.

sw.wojciech
Bolesław Chrobry zamordował świętego Wojciecha? Motywem tej zbrodni była chęć zaskarbienia sobie sympatii jednego z najpotężniejszych ludzi w Europie.

Magnaci
Polscy magnaci byli bogatsi od Kulczyka? Jeden z nich pozostawił po sobie spadek zbliżony do dwóch rocznych budżetów państwa!