Promo styczeń

Nie chcemy Twoich pieniędzy. Ale bez Waszej pomocy sobie nie poradzimy

Autor: | 9 października 2014 | 1,344 odsłon

Ciekawostki historyczne Cię potrzebują :).Dzięki Wam „Ciekawostki historyczne” stały się największą witryną o historii w polskim internecie. Chcemy pójść o krok dalej, ale uda nam się to Tylko z Twoją pomocą. I wcale nie chcemy Twoich pieniędzy.

„Ciekawostki historyczne” nie są poważnym portalem. Na pewno nie w tradycyjnym sensie. Kilka lat temu zdecydowaliśmy, że będziemy pisać o historii tak, by zainteresować każdego – niezależnie od jego wiedzy i wykształcenia. Chcieliśmy udowodnić, że o przeszłości można opowiadać bez napuszenia, bez hermetycznej terminologii i naukowych wywodów. Mądrze, ale przede wszystkim – ciekawie.

To co początkowo było zwykłym hobby, dzięki Wam przerodziło się w codzienną pracę całej grupy osób zafascynowanych historią. Dzisiaj „Ciekawostki historyczne” czyta już ponad 200 000 osób miesięcznie generując niemal milion odsłon.

Dzięki Wam mamy motywację, aby działać dalej. To jednak nie wystarczy. Wprawdzie nie publikujemy długich i nudnych artykułów, ale pod jednym względem traktujemy „Ciekawostki historyczne” bardzo poważnie.

Historia to nie tylko zabawa

Chcemy zmienić to jak w Polsce jest traktowana historia i jakie daje perspektywy. Czy historyk musi być zawodowym bezrobotnym? Czy przeszłość musi być wyłącznie domeną znudzonych profesorów lub hobbystów działających dla idei? Przy Waszym wsparciu udowodnimy, że NIE.

Historyk nie musi być bezrobotnym

Historia to coś więcej niż zabawa. Atrakcyjne i rzetelne przedstawienie dowolnego tematu wymaga wielu godzin pracy, która o wiele zbyt rzadko jest doceniana. Wiemy o tym. Dlatego „Ciekawostki historyczne” to pierwszy portal historyczny działający jako biznes.

Co chcemy osiągnąć?

Zatrudniamy członków naszej redakcji na rynkowych zasadach i płacimy honoraria naszym publicystom. Traktujemy naszych współpracowników uczciwie i poważne. Stawki za artykuł są w „Ciekawostkach historycznych” wyższe niż w czołowych polskich portalach.

Chcemy wspólnie sprawić, że coraz więcej osób będzie mogło utrzymywać się ze swojej pasji. Poza sztywnymi ramami uczelni, bez dodatkowej „dziennej” pracy i bez arbitralnie przyznawanych grantów.

Nie chcemy Twoich pieniędzy

W tym celu zamierzamy nie tylko powiększać zespół redakcyjny, ale też uruchomić serię książkową „Ciekawostek historycznych”. W przeciwieństwie do wielu wydawnictw, a tym bardziej do różnych inicjatyw internetowych, będziemy proponować naszym autorom profesjonalne kontrakty, pozwalające w stu procentach zaangażować się w pracę literacką.

Czego potrzebujemy?

Nie są to zamierzenia łatwe do zrealizowania. Ponieważ jednocześnie „Ciekawostki historyczne” urosły w ostatnich miesiącach do rangi najpopularniejszej witryny o historii w polskim internecie, musimy liczyć się z rosnącymi lawinowo kosztami.

Ale potrzebujemy Twojej pomocy

Moglibyśmy pokryć wydatki umieszczając na stronie inwazyjne reklamy i całe pakiety migających banerów. Z szacunku dla naszych Czytelników nie zamierzamy tego robić. Nie poradzimy sobie jednak bez Waszej pomocy.

W przeciwieństwie do innych portali internetowych nie zamierzamy prosić Was o darowizny. Cementowanie przekonania, że miłośnicy historii mogą uprawiać swoją pasję tylko dzięki datkom stoi w zupełnej sprzeczności z tym, w co wierzymy. Zamiast tego pomóżcie nam udowodnić, że na historii można zarabiać.

Jak możesz pomóc?

Na pewno zauważyliście, że od jakiegoś czasu przy poszczególnych artykułach na „Ciekawostkach historycznych” pojawiły się widżety handlowe umożliwiające zakupienie przeróżnych książek. W długich negocjacjach ze współpracującymi z nami księgarniami wywalczyliśmy atrakcyjne rabaty dla wszystkich użytkowników „Ciekawostek historycznych” – 30, a nawet 35%. Kupowanie książek za pośrednictwem „Ciekawostek” po prostu się opłaca, ale to nie wszystko.

Wystarczy, że kupisz książkę

Każda transakcja wspiera budżet naszego portalu. Wystarczy więc, że kupisz za pośrednictwem „Ciekawostek historycznych” dowolną książkę, a będziemy o jeden krok bliżej osiągnięcia naszych celów.

Najwyższa pora udowodnić, że historia nie musi być wyłącznie zabawą.

Wybór należy do Ciebie:

 

Więcej interesujących książek znajdziesz na drugiej stronie.

Strony: 1 2 3

Powiedz innym co myślisz:

RedakcjaRedakcja - Tutaj znajdziecie wszystkie teksty redakcyjne, m.in. konkursy, ich rozwiązania, aktualności z życia serwisu czy regulaminy publikacji.

Czytasz jeden z artykułów redakcyjnych "Ciekawostek historycznych". Do tej kategorii trafiają między innymi zapowiedzi książek, reklamy i aktualności z życia naszego serwisu (zobacz pozostałe Wiadomości, zapowiedzi i reklamy).
Okupacja
Komentarze do artykułu (4)

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz


Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu e-mail, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.
Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Nasze wydawnictwo

W mrokach średniowiecza Polską rządziły kobiety. I były piekielnie skuteczne

Ich ambicja pozwoliła zbudować imperium. Ich duma unicestwiła królestwo. Bezkompromisowa opowieść przywracająca godność najważniejszym kobietom w dziejach polskiego średniowiecza. Już dzisiaj kup „Damy ze skazą” z autografem autora!

2 listopada 2016 | Czytaj dalej...

Damy ze skazą. Bez nich nie byłoby Polski

Silne, bezwzględne i żądne władzy. Oto historia kobiet, które nie czekały bezczynnie, co przyniesie los. To właśnie one sprawiły, że początki państwa polskiego wyglądały tak, a nie inaczej. Poznaj „Damy ze skazą”, bohaterki naszej najnowszej książki, którą wydajemy wspólnie ze Znakiem Horyzont.

30 października 2016 | Czytaj dalej...

Epoki

Kategorie

Facebook


Polecamy

Mala zbrodnia - pion

Czy wiesz że...


…już w 1956 roku w Związku Radzieckim zaplanowano załogową misję na Marsa? Kosmonauci mieli spędzić na czerwonej planecie cały rok, a zabrać miał ich tam statek kosmiczny o masie 1600 ton, prawie czterokrotnie cięższy niż Międzynarodowa Stacja Kosmiczna.

warta
w XVIII wieku w Szkocji cmentarzy musiały pilnować straże, by zapobiec wykradaniu zwłok? Złodziejami byli studenci medycyny lub szajki tzw. rezurekcjonistów. Na wsiach mogił pilnowali sami mieszkańcy, siedząc przy ognisku, nierzadko popijając whisky i wesoło się bawiąc.

January_Sucholdovski_A_kircholmi_csata_1858-600x446
…bitwa pod Kircholmem wcale nie była zmarnowanym zwycięstwem? Tak naprawdę starcie to pozwoliło przyjść z odsieczą obleganej przez Szwedów Rydze, czyli drugiemu co do wielkości miastu ówczesnej Rzeczpospolitej.