Polskie Imperium

Mocno nieaktualne strony. Historia w internecie na październik 2014

Autor: | 29 września 2014 | 1,064 odsłon

Chociaż trudno w to uwierzyć za oknem rozgościła się na dobre jesień, a co za tym idzie wieczory są coraz dłuższe. To doskonała okazja, aby poznać nowe strony historyczne. Jeżeli jesteście ciekawi, co tym razem dla Was przygotowaliśmy w naszym „polecankowym” cyklu, to zapraszamy do lektury.

Podobnie jak ostatnio w naszym zestawieniu znalazło się siedem – oby była to szczęśliwa siódemka – propozycji, które powinny Was zainteresować. Mamy nadzieję, że znajdziecie tam coś dla siebie.

Oczywiście, czekamy na kolejne propozycje, które będziemy mogli zaprezentować w następnych odsłonach „mocno nieaktualnych stron”. Możecie je nadsyłać za pośrednictwem prywatnych wiadomości na Facebooku.

Cichociemni, byli elitą polskiej dywersji w trakcie II wojny światowej. Jeżeli interesują Was ich losy koniecznie powinniście odwiedzić facebookowy profil o wszystko mówiącej nazwie Cichociemni. Znajdziecie tam zdjęcia, artykuły oraz wiele innych materiałów na ich temat.
A teraz coś dla miłośników włoskiej armii (są tu jacyś?). Jeżeli zaliczacie się to tego grona, lub po prostu chcielibyście dowiedzieć się więcej na temat włoskich sił zbrojnych w pierwszej połowie XX wieku, to sprawdźcie stronę Army 1914-1945.
Chodzicie jeszcze do szkoły? Jeżeli tak, to facebookowy fanpege Ucz się razem ze mną – historia powinien Was zainteresować. Ci którzy szkołę już skończyli też mogą tam zajrzeć, może dowiecie się czegoś nowego.
Portali historycznych nigdy za wiele. Dlatego polecamy Waszej uwadze serwis o-historii.pl. Znajdziecie tam naprawdę wiele interesujących artykułów z różnych epok.
Nie jest tajemnicą, że okresem historycznym cieszącym się największą popularnością jest II wojna światowa, nie można jednak zapominać o jej poprzedniczce. Właśnie wielkiej wojnie poświęcony jest profil First World War, gdzie znajdziecie bardzo interesujące grafiki odnoszących się do tego konfliktu.
Przedwczoraj obchodziliśmy Dzień Podziemnego Państwa Polskiego, dlatego Waszej uwadze polecamy facebookowy profil Kamienie na Szaniec. Jego autorki publikują tam informacje, wspomnienia o bohaterach Kamieni na szaniec, Polskim Państwie Podziemnym i o Żołnierzach Wyklętych.
Cenzura to paskudna rzecz. Właśnie z takiego założenia wyszyli twórcy jutubowego kanału Historia bez cenzury. Publikują tam kilkunastominutowe filmy w których prowadzący, bez rzeczonej cenzury, opowiada o życiu królów, książąt i nie tylko.

 

Powiedz innym co myślisz:

RedakcjaRedakcja - Tutaj znajdziecie wszystkie teksty redakcyjne, m.in. konkursy, ich rozwiązania, aktualności z życia serwisu czy regulaminy publikacji.

Czytasz jeden z artykułów redakcyjnych "Ciekawostek historycznych". Do tej kategorii trafiają między innymi zapowiedzi książek, reklamy i aktualności z życia naszego serwisu (zobacz pozostałe Wiadomości, zapowiedzi i reklamy).
Okupacja
Komentarze do artykułu (1)

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz


Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu e-mail, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.
Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Nasze wydawnictwo

W mrokach średniowiecza Polską rządziły kobiety. I były piekielnie skuteczne

Ich ambicja pozwoliła zbudować imperium. Ich duma unicestwiła królestwo. Bezkompromisowa opowieść przywracająca godność najważniejszym kobietom w dziejach polskiego średniowiecza. Już dzisiaj kup „Damy ze skazą” z autografem autora!

2 listopada 2016 | Czytaj dalej...

Damy ze skazą. Bez nich nie byłoby Polski

Silne, bezwzględne i żądne władzy. Oto historia kobiet, które nie czekały bezczynnie, co przyniesie los. To właśnie one sprawiły, że początki państwa polskiego wyglądały tak, a nie inaczej. Poznaj „Damy ze skazą”, bohaterki naszej najnowszej książki, którą wydajemy wspólnie ze Znakiem Horyzont.

30 października 2016 | Czytaj dalej...

Epoki

Kategorie

Facebook


Polecamy

Mala zbrodnia - pion

Czy wiesz że...

Kopciuszek
…historia Kopciuszka wydarzyła się naprawdę? Porzucona przez rodziców dziewczyna, która za młodu pasła indyki, została żoną jednego z najsłynniejszych królów w historii.

Irena
…słynna skandalistka II Rzeczpospolitej Irena Krzywicka, miała problemy z wieloma stalkerami? Jeden z nich nawet jej się znienacka oświadczył!

trucicielka
…w dawnej Polsce jednym ze sposobów na rozwiązywanie kłopotów małżeńskich była trucizna? W 1624 roku Agnieszka Klimuntowiczowa została w ten sposób wdową. Za swój czyn zapłaciła głową.