Polskie Imperium

Mocno nieaktualne strony. Historia w internecie na wrzesień 2014

Autor: | 30 sierpnia 2014 | 1,174 odsłon

Ależ ten czas pędzi. Sierpień już prawie za nami, a to oznacza, że jak co miesiąc przygotowaliśmy dla Was kolejną odsłonę naszego „polecankowego” cyklu. Jeżeli jesteście ciekawi, co tym razem w historycznych internetach piszczy, to zapraszamy na soczystą porcję „mocno nieaktualnych stron”.

Podobnie jak ostatnio w naszym zestawieniu znalazło się siedem – oby była to szczęśliwa siódemka – propozycji, które powinny Was zainteresować. Mamy nadzieję, że znajdziecie tam coś dla siebie.

Oczywiście, czekamy na kolejne propozycje, które będziemy mogli zaprezentować w następnych odsłonach „mocno nieaktualnych stron”. Możecie je nadsyłać za pośrednictwem prywatnych wiadomości na Facebooku.

Na początek coś dla miłośników czołgów. Jeżeli interesujecie się bronią pancerną, to profil o wszystko mówiącej nazwie Nie mam czasu, jadę czołgiem, jest po prostu stworzony dla Was.
Jako że niedawno obchodziliśmy stulecie wybuchu Wielkiej Wojny gorąco zachęcamy Was do odwiedzenia youtube’owego kanału Historia Wojny Nieznanej. Jego prowadzący tydzień po tygodniu przedstawia koleje tego kluczowego dla historii XX wieku konfliktu zbrojnego, przyglądając się jego początkom i przebiegowi, jak i pierwszoplanowym postaciom i długofalowym konsekwencjom.
Opuszczamy na chwilę pola bitew, aby zachęcić Was do przyłączenia się do akcji autorów facebookowego profilu Historyku, popraw Wikipedię. Gorąco go popieramy i również sami w miarę możliwości staramy się poprawiać zauważone błędy.
Było o czołgach w ogóle, to teraz coś dla pasjonatów niemieckiej myśli technologicznej z okresu II wojny światowej. Mowa o serwisie Panzerwaffe – Niemiecka Broń Pancerna. Nie zapomnijcie również odwiedzić ich profilu na Facebooku, naprawdę warto.
Chcecie poczuć klimat Drugiej Rzeczpospolitej? Jeżeli tak, to powinniście odwiedzić facebookowy fanpage Przedwojenna Polska. Znajdziecie tam mniej lub bardziej poważne informacje dotyczące II RP. Wszystko to okraszone sporą dozą interesujących zdjęć.
A jak już o zdjęciach mowa, to Waszej uwadze polecamy profil Specyficzne Fotki Historyczne. Co tu dużo pisać, to po prostu trzeba samemu zobaczyć.
Na zakończenie, jak zwykle, nieco nietypowo, a mianowicie strona, którą już swego czasu Wam prezentowaliśmy. Ostatnio blog Teraz w kolorze jednak zmienił adres, dlatego postanowiliśmy o nim przypomnieć, ponieważ świat był, jest i zawsze będzie kolorowy. A o co chodzi, to już sami sprawdźcie.

 

Powiedz innym co myślisz:

RedakcjaRedakcja - Tutaj znajdziecie wszystkie teksty redakcyjne, m.in. konkursy, ich rozwiązania, aktualności z życia serwisu czy regulaminy publikacji.

Czytasz jeden z artykułów redakcyjnych "Ciekawostek historycznych". Do tej kategorii trafiają między innymi zapowiedzi książek, reklamy i aktualności z życia naszego serwisu (zobacz pozostałe Wiadomości, zapowiedzi i reklamy).
Okupacja

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz


Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu e-mail, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.
Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Nasze wydawnictwo

W mrokach średniowiecza Polską rządziły kobiety. I były piekielnie skuteczne

Ich ambicja pozwoliła zbudować imperium. Ich duma unicestwiła królestwo. Bezkompromisowa opowieść przywracająca godność najważniejszym kobietom w dziejach polskiego średniowiecza. Już dzisiaj kup „Damy ze skazą” z autografem autora!

2 listopada 2016 | Czytaj dalej...

Damy ze skazą. Bez nich nie byłoby Polski

Silne, bezwzględne i żądne władzy. Oto historia kobiet, które nie czekały bezczynnie, co przyniesie los. To właśnie one sprawiły, że początki państwa polskiego wyglądały tak, a nie inaczej. Poznaj „Damy ze skazą”, bohaterki naszej najnowszej książki, którą wydajemy wspólnie ze Znakiem Horyzont.

30 października 2016 | Czytaj dalej...

Epoki

Kategorie

Facebook


Polecamy

Mala zbrodnia - pion

Czy wiesz że...

russian-1
zachodni korespondenci ukrywali przed światem klęskę głodu na Ukrainie w latach 1932-33 i powielali radziecką propagandę o sukcesach pięciolatki bo… bali się o swoje akredytacje prasowe?

Na-ksiezycu
udział Polaków w podboju kosmosu był większy, niż powszechnie się sądzi? Bez pracy takich naukowców jak Mieczysław Bekker czy Wojciech Rostafiński człowiek nie postawiłby stopy na Księżycu.

Une_leçon_clinique_à_la_Salpêtrière
na przełomie XIX i XX wieku wielu naukowców dało się porwać modzie na spirytyzm? Konstruktorzy i wynalazcy, umysły ścisłe, wieczorami brali udział w seansach mediumicznych!