Polskie Imperium

Czesi chcieli… podbić Polskę w 1945 roku! (a przynajmniej kawałek Polski)

Autor: | 26 sierpnia 2014 | 1,453 odsłon

wojna wideoJakby II światowej było nam mało, w czerwcu 1945 roku Polska o mało nie wplątała się w kolejną wojnę! Niewiele brakowało, a bilibyśmy się z najbliższym sąsiadem – Czechosłowacją.

W pewnym momencie zrobiło się na prawdę gorąco. Polska i Czechosłowacja rozpoczęły koncentrację wojsk na granicy. Żaden z krajów nie chciał ustąpić nawet na krok. Oba rządy słały noty dyplomatyczne we wszystkich kierunkach, oświadczając stanowczo, że sporne ziemie zajmą ich wojska bez względu na koszty. „Ciekawostki Historyczne” we współpracy z działem wideo Gazety.pl przedstawiają krwawy konflikt, który o mały włos nie wybuchł.

Powiedz innym co myślisz:

RedakcjaRedakcja - Tutaj znajdziecie wszystkie teksty redakcyjne, m.in. konkursy, ich rozwiązania, aktualności z życia serwisu czy regulaminy publikacji.

Zobacz pozostałe materiały Wideo.
Okupacja
Komentarze do artykułu (1)
  1. Komentarze z naszego profilu na Fb //www.facebook.com/ciekawostkihistoryczne:

    Okupski S.: Przykro mi, że typowy Janusz z Polski jest taki zafascynowany Czechami i ich kulturą ( a w szczególności językiem ) nie wiedząc tym samym, że Czesi nas nawet nie tolerują.

    Marcin Paweł Ł.: nota bene: język czeski, po rozpadzie Austrowęgier, odrestaurowano „rzutem na taśmę”, Czesi byli niemieckojęzyczni, to, co teraz jest językiem czeskim to wypadkowa badań etnograficznych (zapadłe wioski w górach) i językoznawczych (dotyczących historii języków słowiańskich)

    Pedro G.: W Kłodzku było ostro, nawet pociag pancerny brał udział w zadymie

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz


Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu e-mail, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.
Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Nasze wydawnictwo

W mrokach średniowiecza Polską rządziły kobiety. I były piekielnie skuteczne

Ich ambicja pozwoliła zbudować imperium. Ich duma unicestwiła królestwo. Bezkompromisowa opowieść przywracająca godność najważniejszym kobietom w dziejach polskiego średniowiecza. Już dzisiaj kup „Damy ze skazą” z autografem autora!

2 listopada 2016 | Czytaj dalej...

Damy ze skazą. Bez nich nie byłoby Polski

Silne, bezwzględne i żądne władzy. Oto historia kobiet, które nie czekały bezczynnie, co przyniesie los. To właśnie one sprawiły, że początki państwa polskiego wyglądały tak, a nie inaczej. Poznaj „Damy ze skazą”, bohaterki naszej najnowszej książki, którą wydajemy wspólnie ze Znakiem Horyzont.

30 października 2016 | Czytaj dalej...

Epoki

Kategorie

Facebook


Polecamy

Mala zbrodnia - pion

Czy wiesz że...

Stali na katafalku
za śmiercią Józefa Stalina tak naprawdę stał… Józef Stalin? Z uwagi na rządy terroru jakimi posługiwał się radziecki dyktator, był on swoją ostatnią ofiarą. Gdy czerwony car doznał udaru, jego otoczenie bało tak zastraszone, że bano się nawet wezwać lekarza.

sw.wojciech
Bolesław Chrobry zamordował świętego Wojciecha? Motywem tej zbrodni była chęć zaskarbienia sobie sympatii jednego z najpotężniejszych ludzi w Europie.

Magnaci
Polscy magnaci byli bogatsi od Kulczyka? Jeden z nich pozostawił po sobie spadek zbliżony do dwóch rocznych budżetów państwa!