Polskie Imperium

Mocno nieaktualne strony. Historia w internecie na lipiec 2014

Autor: | 29 czerwca 2014 | 1,478 odsłon

mocno nieaktualne lipiecSezon wakacyjno-urlopowy rozpoczęty na dobre, my jednak nie rezygnujemy z naszego „polecankowego” cyklu. Jeżeli jesteście ciekawi, co tym razem dla Was wybraliśmy, to zapraszamy do zapoznania się z kolejną odsłoną „mocno nieaktualnych stron”.

Podobnie jak ostatnio w naszym zestawieniu znalazło się siedem – oby była to szczęśliwa siódemka – propozycji, które powinny Was zainteresować. Mamy nadzieję, że znajdziecie tam coś dla siebie.

Oczywiście, czekamy na kolejne propozycje, które będziemy mogli zaprezentować w następnych odsłonach „mocno nieaktualnych stron”. Możecie je nadsyłać za pośrednictwem prywatnych wiadomości na Facebooku.

II wojna w pigułce Jeżeli jesteście pasjonatami tematyki związanej z II wojną światową, to koniecznie musicie sprawdzić facebookowy fanpage II wojna światowa w pigułce. Znajdziecie tam zarówno wiele ciekawych informacji na temat tego konfliktu, jak również masę interesujących zdjęć z tamtego okresu. Gorąco polecamy.
Kobiety i historia Nie samą wojną miłośnik historii żyje, dlatego następną naszą propozycją jest facebookowy profil Kobiety i Historia. Jego nazwa zdradza wszystko. Zatem jeżeli interesujecie się tematyką związaną z dziejami kobiet na przestrzeni wieków wiedzcie, że to coś dla Was.
Nowa stratego Na moment porzucamy Facebooka, aby zajrzeć na „Nową Strategię”. Jak piszą jej Twórcy: „Nowa Strategia” – jest portalem oraz kwartalnikiem internetowym poświęconym tematyce bezpieczeństwa, historii, wojska oraz polityki. Informujemy o najważniejszych wydarzeniach oraz przedstawiamy własne komentarze na ich temat.
world A teraz coś dla osób lubujących się w drugowojennych grafikach. Istnym rajem dla nich będzie fanpage The Second World War. Mimo że nazwa anglojęzyczna, to profil jak najbardziej polski. Znajdziecie tam przeróżne grafiki ma których uwieczniono zarówno żołnierzy jak i sprzęt stron walczących w II wojnie światowej.
Konflikty Portal Konflikty.pl to marka sama w sobie. Jeżeli do tej pory nie trafiliście na tę stronę, to koniecznie powinniście nadrobić zaległości. Znajdziecie tam szereg artykułów oraz newsów o tematyce historyczno-militarnej. Nie mogło zabraknąć również recenzji, zarówno książek, jak i filmów czy w końcu gier.
UR Dwie ostatnie pozycje w naszym lipcowym zestawieniu są mocno nietypowe. Pierwszą z nich jest prośba Fundacji Strażnicy Historii oraz Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą o pomoc w odrestaurowaniu legendarnego karabinu „UR” wz.35. Aby to osiągnąć potrzeba jeszcze kilku elementów. Być może ktoś z Was ma takowe.
Europa Druga nietypowa inicjatywa wyszła od naszego czytelników, który wybrał się na miesięczną motocyklową wyprawę po Europie Zachodniej szlakiem historycznych miejsc. Obiecał, że możemy spodziewać się sporej liczby zdjęć i ciekawych opisów. Zatem trzymamy za słowo. Zapewne pojawią się one dopiero po powrocie, więc bądźcie czujni.

 

Powiedz innym co myślisz:

RedakcjaRedakcja - Tutaj znajdziecie wszystkie teksty redakcyjne, m.in. konkursy, ich rozwiązania, aktualności z życia serwisu czy regulaminy publikacji.

Czytasz jeden z artykułów redakcyjnych "Ciekawostek historycznych". Do tej kategorii trafiają między innymi zapowiedzi książek, reklamy i aktualności z życia naszego serwisu (zobacz pozostałe Wiadomości, zapowiedzi i reklamy).
Okupacja
Komentarze do artykułu (2)

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz


Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu e-mail, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.
Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Nasze wydawnictwo

W mrokach średniowiecza Polską rządziły kobiety. I były piekielnie skuteczne

Ich ambicja pozwoliła zbudować imperium. Ich duma unicestwiła królestwo. Bezkompromisowa opowieść przywracająca godność najważniejszym kobietom w dziejach polskiego średniowiecza. Już dzisiaj kup „Damy ze skazą” z autografem autora!

2 listopada 2016 | Czytaj dalej...

Damy ze skazą. Bez nich nie byłoby Polski

Silne, bezwzględne i żądne władzy. Oto historia kobiet, które nie czekały bezczynnie, co przyniesie los. To właśnie one sprawiły, że początki państwa polskiego wyglądały tak, a nie inaczej. Poznaj „Damy ze skazą”, bohaterki naszej najnowszej książki, którą wydajemy wspólnie ze Znakiem Horyzont.

30 października 2016 | Czytaj dalej...

Epoki

Kategorie

Facebook


Polecamy

Mala zbrodnia - pion

Czy wiesz że...

German-soldiers-eat-enjoying-ice-cream-Brussels-17-May-1940__-340x177
podczas II wojny światowej Niemcy nazywali okupowany przez siebie Paryż „miastem bez spojrzenia”? Francuzi woleli udawać, że nie widzą okupantów, aby zachować pozory normalnego życia.

mini3
… według obliczeń Teresy Prekerowej, odznaczone medalem Sprawiedliwej Wśród Narodów Świata, dzięki bezpośredniej pomocy Polaków wojnę przeżyło od trzydziestu do sześćdziesięciu tysięcy Żydów?

Bartoszewski-miniatura-2
Władysław Bartoszewski nie wyszedł z Auschwitz dzięki wstawiennictwu siostry-żony SS-mana, bo tak naprawdę… był jedynakiem? Opowieść o niemieckim szwagrze to jedno z kłamstw, powielanych w Internecie.