Polskie Imperium

Dawno, dawno temu… zeżarł ją wilk i kazirodztwo też tam było

Autor: | 10 czerwca 2014 | 5,557 odsłon

Makabryczne bajki braci Grimm.Gdybyś tylko, drogi czytelniku, wiedział, co siedzi w prawdziwych baśniach braci Grimm, w życiu nie przeczytał byś ich swojemu dziecku! Współczesna cukierkowa wersja nijak ma się do brutalnego i ociekającego krwią oryginału.

Wydaje Ci się, że znasz dobrze te najsłynniejsze bajki świata? Dokładnie! Wydaje Ci się! Zanim opowieści braci Grimm sprowadzono do wersji nie powodującej traumy z dzieciństwa i koszmarów, książę robił pogrążonej we śnie Śpiącej Królewnie gromadkę dzieci (i to bez buziaka!), a Czerwony Kapturek zjadał własną babcię. Już my (we współpracy z działem wideo „Gazety.pl”) Cię uświadomimy!

Więcej komentarzy do materiału znajdziecie na stronach Deseru.pl. Polecamy Wam też sam artykuł, jeśli nie mieliście jeszcze okazji go przeczytać. Znajdziecie w nim trzy razy dłuższą i bardziej szczegółową wersją tej samej historii.

Powiedz innym co myślisz:

RedakcjaRedakcja - Tutaj znajdziecie wszystkie teksty redakcyjne, m.in. konkursy, ich rozwiązania, aktualności z życia serwisu czy regulaminy publikacji.

Zobacz pozostałe materiały Wideo.
Okupacja
Komentarze do artykułu (7)
 1. Wybrane komentarze z naszego profilu na Fb //www.facebook.com/ciekawostkihistoryczne:

  Lidia T.: Takie creepypasty tamtych lat.
  Swoją drogą, miałam bajki Grimm w wersji nie do końca ocenzurowanej . I nie czuję żebym nie wyrosła na ludzi. Chyba trochę przeginamy z roztrząsaniem się nad dziećmi i serwowaniem im jak najbardziej ucukrzonych bajek, one i tak kiedy nie patrzysz podglądają horrory i kryminały w telewizji ;P

  Diana L.: Również czytałam wersję… hm… nieocenzurowaną? Nie jestem pewna w jakim wieku, ale gdzieś około 11, 12 roku życia i jeszcze żyję A nie dawno wpadł mi w ręce kryminał „Baśniowy morderca”, o takim sympatycznym gościu, który owe baśnie wprowadzał w rzeczywistość

  Monika Z.: Paulina Z.: my tam znamy prawdzie historie

  Maciej H.: To, że te baśnie są krwawe to fakt, są potem cenzurowane i zmieniane tak aby dzieci je czytały, oglądały, obecne baśnie nie mają nic wspólnego z dawnymi.

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz


Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu e-mail, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.
Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Nasze wydawnictwo

W mrokach średniowiecza Polską rządziły kobiety. I były piekielnie skuteczne

Ich ambicja pozwoliła zbudować imperium. Ich duma unicestwiła królestwo. Bezkompromisowa opowieść przywracająca godność najważniejszym kobietom w dziejach polskiego średniowiecza. Już dzisiaj kup „Damy ze skazą” z autografem autora!

2 listopada 2016 | Czytaj dalej...

Damy ze skazą. Bez nich nie byłoby Polski

Silne, bezwzględne i żądne władzy. Oto historia kobiet, które nie czekały bezczynnie, co przyniesie los. To właśnie one sprawiły, że początki państwa polskiego wyglądały tak, a nie inaczej. Poznaj „Damy ze skazą”, bohaterki naszej najnowszej książki, którą wydajemy wspólnie ze Znakiem Horyzont.

30 października 2016 | Czytaj dalej...

Epoki

Kategorie

Facebook


Polecamy

Mala zbrodnia - pion

Czy wiesz że...

Słynna tyrada Hitlera znana z filmu „Upadek” wydarzyła się naprawdę (il. kadr z filmu).
…w ostatnich dniach przed kapitulacją Berlina w bunkrze Hitlera odbywały się prawdziwe orgie suto zakrapiane alkoholem?

Jan_XXII
…w XIV wieku w istnienie piekła wątpił nawet sam papież? Jan XXII został tuż przed śmiercią zmuszony do publicznego wyrzeczenia się swych poglądów, które godziły w fundamenty Kościoła.

Virginia Oldoini
…Włosi w walkę o zjednoczenie zaangażowali nawet kobiece wdzięki? Ich najpiękniejsza rodaczka pracowała w alkowie cesarza, by przekonać go do poparcia włoskich aspiracji.