Polskie Imperium

Mocno nieaktualne strony. Historia w internecie na czerwiec 2014

Autor: | 30 maja 2014 | 1,454 odsłon

Mocno nieaktualnePrzyznajemy, że nie spodziewaliśmy się, iż „mocno nieaktualne strony” przypadną Wam tak do gustu. Z tym większą przyjemnością zapraszamy zatem na trzecią odsłonę naszego polecankowego cyklu

Tym razem zmieniamy jednak nieco formułę. W naszym zestawieniu znalazło się bowiem siedem – oby była to szczęśliwa siódemka  – propozycji, które powinny Was zainteresować. Mamy nadzieję, że znajdziecie tam coś dla siebie.

Oczywiście, czekamy na kolejne propozycje, które będziemy mogli zaprezentować w następnych odsłonach „mocno nieaktualnych stron”. Możecie je nadsyłać za pośrednictwem prywatnych wiadomości na Facebooku.

ZHistorii Jeżeli interesują Was ciekawostki związane z historią (często podane w formie obrazkowej) oraz recenzje książek, to zdecydowanie powinniście odwiedzić blog ZHistorii. Znajdziecie tam wszystko czego szukacie.
Armia Krajowa Ten fanpage pojawił się już w naszym pilotażowym zestawieniu, ale zaangażowanie osób, które go tworzą zasługuje na szczególnie docenienie. Szczerze zachęcamy Was do polubienia profilu Armia Krajowa. Znajdziecie tam wiele wartościowych wpisów na temat Polskiego Państwa Podziemnego i nie tylko.
Historya Interesują Was ciekawostki z różnych epok historycznych. Właśnie takie treści serwuje swoim czytelnikom autor bloga o wszystko mówiącej nazwie Historya.pl. Kliknijcie i sprawdźcie sami.
II wojna jakiej nie znacie Jesteście miłośnikami II wojny światowej? Jeżeli tak, to  facebookowy fanpage II wojna światowa jakiej nie znacie oraz powiązana z nią stroną internetowa, to miejsca idealne dla Was.
Muzeum WP Teraz coś dla pasjonatów starej broni. Konkretnie youtube’owy kanał Muzeum Wojska Polskiego i i ich seria Z Arsenału Muzeum Wojska Polskiego. Jeżeli jeszcze nie widzieliście, to gorąco zachęcamy do nadrobienia zaległości.
Histiria jakiej nie znacie Historia pełna jest epizodów o których nie usłyszycie na lekcjach w szkole. Właśnie im poświęcony jest facebookowy profil Historia jakiej nie znacie. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, abyście ją poznali.
Teraz w kolorze Na zakończenie nieco nietypowo, a mianowicie strona Teraz w kolorze. Jak piszą jej Autorzy, jest to miejsce w którym zobaczysz świat w barwach w jakich oglądali go nasi pradziadkowie i dziadkowie. Świat którego już nie ma, lecz jego cząstka została zachowana na czarno-białych fotografiach.

 

Powiedz innym co myślisz:

RedakcjaRedakcja - Tutaj znajdziecie wszystkie teksty redakcyjne, m.in. konkursy, ich rozwiązania, aktualności z życia serwisu czy regulaminy publikacji.

Czytasz jeden z artykułów redakcyjnych "Ciekawostek historycznych". Do tej kategorii trafiają między innymi zapowiedzi książek, reklamy i aktualności z życia naszego serwisu (zobacz pozostałe Wiadomości, zapowiedzi i reklamy).
Okupacja
Komentarze do artykułu (9)
    • Ze względu na plagiatorską przeszłość (kopiowane cudzych tekstów i podpisywanie swoim nazwiskiem po niewielkich zmianach) akurat bloga Pana Biskupa NIE polecamy.

      Jeśli jakaś konkretna rzecz jest dla nas nie do zaakceptowania w dowolnej internetowej twórczości to właśnie plagiaty.

      • kiedy nie byłam świadoma tego, jak powstają wpisy bishopa, chętnie je czytywałam. dopiero później zorientowałam się, że ten bloger bezczelnie zrzyna czyjąś pracę,samemu nie wkładając za wiele wysiłku. takie praktyki są w moim odczuciu absolutnie oburzające i nie wolno promować ludzi, którzy się do nich uciekają.

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz


Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu e-mail, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.
Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Nasze wydawnictwo

W mrokach średniowiecza Polską rządziły kobiety. I były piekielnie skuteczne

Ich ambicja pozwoliła zbudować imperium. Ich duma unicestwiła królestwo. Bezkompromisowa opowieść przywracająca godność najważniejszym kobietom w dziejach polskiego średniowiecza. Już dzisiaj kup „Damy ze skazą” z autografem autora!

2 listopada 2016 | Czytaj dalej...

Damy ze skazą. Bez nich nie byłoby Polski

Silne, bezwzględne i żądne władzy. Oto historia kobiet, które nie czekały bezczynnie, co przyniesie los. To właśnie one sprawiły, że początki państwa polskiego wyglądały tak, a nie inaczej. Poznaj „Damy ze skazą”, bohaterki naszej najnowszej książki, którą wydajemy wspólnie ze Znakiem Horyzont.

30 października 2016 | Czytaj dalej...

Epoki

Kategorie

Facebook


Polecamy

Mala zbrodnia - pion

Czy wiesz że...

prostytut
…w warszawskiej restauracji Kameralna żaden szanujący się klient nie zamawiał melby? W tych deserach gustowały prostytutki, dlatego od barmana można było usłyszeć: „Ile melbów, tyle kurwów!”

grigorii_semenovich_musikiiskii_-_portrait_medallion_of_peter_the_great_and_family
…car Piotr I Wielki dał kiedyś swej żonie niezwykły prezent? Ofiarował jej słój z zakonserwowaną w spirytusie głową jej domniemanego kochanka wewnątrz.


…więźniowie Auschwitz zadrwili z zarządcy kantyny, przekonując go, że w ślimakach może znaleźć perły? Łatwowierny esesman spędził całą noc, grzebiąc w 5 kilogramach obślizgłych brzuchonogów.