Damy - empik

Mocno nieaktualne strony. Historia w internecie na maj 2014

Autor: | 29 kwietnia 2014 | 832 odsłon

HIstoria w internetachW związku z tym, że pomysł promowania facebookowych fanpage’ów, kanałów YouTube oraz stron internetowych związanych z historią przypadł Wam do gustu idziemy za ciosem. Zapraszamy na kolejną porcję godnych polecenia „mocno nieaktualnych stron”.

Tak jak poprzednio, w naszym zestawieniu znalazło się dziesięć propozycji, które powinny Was zainteresować. Mamy nadzieję, że znajdziecie tam coś dla siebie.

Oczywiście, czekamy na kolejne propozycje, które będziemy mogli zaprezentować w następnych odsłonach „mocno nieaktualnych stron”. Możecie je nadsyłać za pośrednictwem prywatnych wiadomości na Facebooku.

Retro Press Jesteście miłośnikami starej polskiej prasy? Jeżeli tak, to koniecznie zajrzyjcie na stronę RetroPRESS. Znajdziecie tam najciekawsze artykuły z prasy polskojęzycznej.
Polscy bohaterowi Jeżeli chcecie poznać ludzi, którzy byli gotowi poświęcić wszystko dla dobra Ojczyzny, to powinniście koniecznie odwiedzić facebookowy fanpage Polscy Bohaterowie.
Zapisane w Kronikach Interesuje Was, co mówiono oraz pisano o Polsce i Polakach na przestrzeni dziejów? Jeżeli tak, to strona Zapisane w Kronikach jest miejscem, w które powinniście zawitać.
Polskie bohaterski Niektórzy twierdzą, że historia to męska rzecz, ale nie można zapominać o paniach, które odcisnęły piętno na jej biegu. Nasze dzieje obfitowały w wiele odważnych kobiet, można się o tym przekonać odwiedzając facebookowy profil Polskie Bohaterki.
II wojna Interesujecie się najbardziej krwawym konfliktem w dziejach świata? Jeżeli tak to fanpage II wojna światowa oraz strona z nim związana jest tym czego szukacie.
HIstoria wojskowa  Historia wojskowości jest tym co Was pasjonuje? W takim wypadku koniecznie zajrzyjcie na portal Historia Wojskowa. To coś w sam raz dla Was.
Projekt Pilecki Witold Pilecki, był żołnierz, o którego bohaterstwie powinien pamiętać każdy z nas. Przypomina nam o tym doskonale facebookowy profil Projekt: Pilecki, którego twórcy postawili sobie za cel zgromadzenie środków na fabularyzowany film o życiu tego wielkiego człowieka
Oblicza wojny Wojna to nie tylko działania militarne, to również cierpienie cywilów, masowe zbrodnie, ale również zabawne momenty. O wszystkim tym przypomina nam twórca fanpage’a Oblicza Wojny.
EŚwiatowid Historia w wersji regionalnej? Czemu nie. Jeśli bliskie są Wam Warmia i Mazury to powinien zainteresować Was facebookowy profil portalu EŚwiatowid.
Poszukiwacze Last but not least propozycja dla osób szukających czegoś z pogranicza historii i eksploracji. Jeżeli jesteście takimi ludźmi powinniście sprawdzić fanpage magazynu Poszukiwacze.

Powiedz innym co myślisz:

RedakcjaRedakcja - Tutaj znajdziecie wszystkie teksty redakcyjne, m.in. konkursy, ich rozwiązania, aktualności z życia serwisu czy regulaminy publikacji.

Czytasz jeden z artykułów redakcyjnych "Ciekawostek historycznych". Do tej kategorii trafiają między innymi zapowiedzi książek, reklamy i aktualności z życia naszego serwisu (zobacz pozostałe Wiadomości, zapowiedzi i reklamy).
Okupacja
Komentarze do artykułu (2)

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz


Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu e-mail, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.
Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Nasze wydawnictwo

W mrokach średniowiecza Polską rządziły kobiety. I były piekielnie skuteczne

rycheza

Ich ambicja pozwoliła zbudować imperium. Ich duma unicestwiła królestwo. Bezkompromisowa opowieść przywracająca godność najważniejszym kobietom w dziejach polskiego średniowiecza. Już dzisiaj kup „Damy ze skazą” z autografem autora!

2 listopada 2016 | Czytaj dalej...

Damy ze skazą. Bez nich nie byłoby Polski

zapowiedz2-miniatura

Silne, bezwzględne i żądne władzy. Oto historia kobiet, które nie czekały bezczynnie, co przyniesie los. To właśnie one sprawiły, że początki państwa polskiego wyglądały tak, a nie inaczej. Poznaj „Damy ze skazą”, bohaterki naszej najnowszej książki, którą wydajemy wspólnie ze Znakiem Horyzont.

30 października 2016 | Czytaj dalej...

Epoki

Kategorie

Facebook


Polecamy

Imperium

Czy wiesz że...

Stali na katafalku
za śmiercią Józefa Stalina tak naprawdę stał… Józef Stalin? Z uwagi na rządy terroru jakimi posługiwał się radziecki dyktator, był on swoją ostatnią ofiarą. Gdy czerwony car doznał udaru, jego otoczenie bało tak zastraszone, że bano się nawet wezwać lekarza.

sw.wojciech
Bolesław Chrobry zamordował świętego Wojciecha? Motywem tej zbrodni była chęć zaskarbienia sobie sympatii jednego z najpotężniejszych ludzi w Europie.

Magnaci
Polscy magnaci byli bogatsi od Kulczyka? Jeden z nich pozostawił po sobie spadek zbliżony do dwóch rocznych budżetów państwa!