Polskie Imperium

TOP10 najbardziej niedocenianych ciekawostek historycznych

Autor: i | 12 kwietnia 2014 | 7,869 odsłon

Kiepskie czy tylko niedoceniane?Dzisiejszy ranking będzie na przekór. Zamiast chwalić się najpopularniejszymi artykułami zebraliśmy listę tych… najrzadziej czytanych. Spośród wszystkich naszych tekstów 95% zebrało przynajmniej 2000 odsłon. Poniżej te, którym się to nie udało.

Czy to był tylko przypadek? Czy mylimy się myśląc, że to naprawdę fajne artykuły? A może są nudne jak flaki z olejem? Decyzja należy do Was!

Pamiętajcie też, że jeśli tylko uważacie, że bylibyście w stanie wykonywać naszą robotę lepiej od nas… to nam pomóżcie. Każdy może napisać własny artykuł na „Ciekawostkach historycznych”. Na debiutantów czekają atrakcyjne nagrody książkowe. Na stałych publicystów – uczciwe i regularnie wypłacane honoraria.

Te artykuły nie zostały docenione, mimo że:

1.

Koty w internecie. Co więcej trzeba powiedzieć? Publikowaliśmy już poświęcone im artykuły, które czytało po kilkadziesiąt tysięcy osób. Tym razem było zupełnie inaczej. Najprawdziwszy sport polegający na organizowaniu kocich wyścigów przeszedł zupełnie bez echa. Nie pojmujemy. A Michael, który napisał dla Was ten artykuł, nie pojmuje jeszcze bardziej (przeczytaj więcej na ten temat).

2.

Polskie władze zalegalizowały Rock’n’Roll, ponieważ dały sobie wmówić, że jest to muzyka amerykańskiego proletariatu walczącego z „wyzyskiem kapitalistycznym”. To chyba naprawdę niezły temat na artykuł, nie sądzicie? (przeczytaj więcej na ten temat).

3.

Polscy bohaterowie w najlepszym wydaniu. Brawurowa ucieczka z potrzasku i o wiele zbyt mało znany epizod kampanii wrześniowej. A jednak zainteresowanie nie przerosło naszych oczekiwań… (przeczytaj więcej na ten temat).

4.

Każdemu imponują astronauci i chyba każdy chciałby kiedyś polecieć w kosmos. Czyżby życie żon (i kochanek) astronautów nie było aż tak fascynujące? „We beg to differ”, jak to by stwierdziły one same (przeczytaj więcej na ten temat).

5.

Lubicie odpoczywać w SPA? Pewnie tak, ale za to niespecjalnie interesuje Was w jaki sposób nasi pradziadkowie regenerowali siły w międzywojennych uzdrowiskach. Może jednak sprawdzicie, jak to drzewiej bywało? (przeczytaj więcej na ten temat).

6.

Iście hollywoodzka historia człowieka, który z nastoletniego przestępcy wyrósł na prawdziwego bohatera wojennego. Tymczasem burzliwa młodość amerykańskiego herosa zupełnie nie znalazła uznania w Waszych oczach  (przeczytaj więcej na ten temat).

7.

Winston Churchill, to człowiek legenda. Jednak jak się okazało jego poczynania na polu murarki kompletnie nie przyciągnęły Waszej uwagi. Szkoda, bo fach w ręku to dobra rzecz  (przeczytaj więcej na ten temat).

8.

Zapomniany zamach na prezydenta-elekta Franklina D. Roosevelta, który niemal zmienił bieg historii, chyba nadal pozostanie zapomniany. Potwierdza się, że historia USA nie cieszy się zbytnią popularnością wśród naszych Czytelników. A może jednak?  (przeczytaj więcej na ten temat).

9.

Morskie historie niby są takie wciągające, a niewielu z Was przeczytało artykuł o XIX-wiecznych marynarskich czarach. Kto by się spodziewał (przeczytaj więcej na ten temat).

10.

Miłość i namiętność ze śmiercią w tle, czyli harlequiny, które wydarzyły się naprawdę!  Historie godne filmu, które nie wiedzieć czemu nie trafiły do Waszych gustów. Albo nie miały okazji trafić, bo najzwyczajniej w świecie je przegapiliście… (przeczytaj więcej na ten temat).

Kup ciekawą książkę (dużo taniej niż inni):

Powiedz innym co myślisz:

Kamil JanickiKamil Janicki - Redaktor naczelny "Ciekawostek historycznych". Historyk, publicysta i pisarz. Autor książek wydanych w łącznym nakładzie prawie 150 000 egzemplarzy, w tym bestsellerowych “Pierwszych dam II Rzeczpospolitej”, “Upadłych dam II Rzeczpospolitej”, "Dam złotego wieku" i "Epoki hipokryzji". W listopadzie 2015 roku ukazała się jego najnowsza książka: "Żelazne damy. Kobiety, które zbudowały Polskę" (Więcej informacji o autorze, Inne artykuły tego autora).


Rafał KuzakRafał Kuzak - Magister historii, fan muzyki rockowej i dobrej książki. Współautor "Wielkiej Księgi Armii Krajowej". Autor ponad stu artykułów poświęconych głównie przedwojennej Polsce i II wojnie światowej. Obecny zastępca redaktora naczelnego „Ciekawostek historycznych”. Więcej informacji o autorze.

Zainteresowany? Zobacz inne listy TOP10.
Okupacja
Komentarze do artykułu (7)
  1. A mnie zainteresowała 10 i już zabieram się do czytania. Jeśli o mnie chodzi ja bardziej interesuje się starożytnością, średniowieczem najczęściej też klikam w artykuły, które mnie przyciągają (czyt. czytam tytuł i czasem też fragment a jak temat mnie zainteresuje czytam do końca. Btw trafiłam na waszą stronę przypadkowo i nie żałuję czasu.

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz


Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu e-mail, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.
Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Nasze wydawnictwo

W mrokach średniowiecza Polską rządziły kobiety. I były piekielnie skuteczne

Ich ambicja pozwoliła zbudować imperium. Ich duma unicestwiła królestwo. Bezkompromisowa opowieść przywracająca godność najważniejszym kobietom w dziejach polskiego średniowiecza. Już dzisiaj kup „Damy ze skazą” z autografem autora!

2 listopada 2016 | Czytaj dalej...

Damy ze skazą. Bez nich nie byłoby Polski

Silne, bezwzględne i żądne władzy. Oto historia kobiet, które nie czekały bezczynnie, co przyniesie los. To właśnie one sprawiły, że początki państwa polskiego wyglądały tak, a nie inaczej. Poznaj „Damy ze skazą”, bohaterki naszej najnowszej książki, którą wydajemy wspólnie ze Znakiem Horyzont.

30 października 2016 | Czytaj dalej...

Epoki

Kategorie

Facebook


Polecamy

Mala zbrodnia - pion

Czy wiesz że...

russian-1
zachodni korespondenci ukrywali przed światem klęskę głodu na Ukrainie w latach 1932-33 i powielali radziecką propagandę o sukcesach pięciolatki bo… bali się o swoje akredytacje prasowe?

Na-ksiezycu
udział Polaków w podboju kosmosu był większy, niż powszechnie się sądzi? Bez pracy takich naukowców jak Mieczysław Bekker czy Wojciech Rostafiński człowiek nie postawiłby stopy na Księżycu.

Une_leçon_clinique_à_la_Salpêtrière
na przełomie XIX i XX wieku wielu naukowców dało się porwać modzie na spirytyzm? Konstruktorzy i wynalazcy, umysły ścisłe, wieczorami brali udział w seansach mediumicznych!