Polskie Imperium

Mocno nieaktualne strony. Historia w internecie na kwiecień 2014

Autor: | 31 marca 2014 | 1,318 odsłon

Historia w internecieCzęsto zwracacie się do nas z prośbą o polecenie Waszych facebookowych fanpage’ów, kanałów YouTube lub stron internetowych. Pomyśleliśmy zatem, że pod koniec każdego miesiąca będziemy wybierać – naszym zdaniem – najciekawsze spośród nich i prezentować je Czytelnikom.

Koniec marca to dobry moment, aby przejść od planów do czynów. Poniżej dziesięć propozycji, które trafiły na naszą pilotażową listę. Mamy nadzieję, że znajdziecie na niej coś dla siebie.

Oczywiście, czekamy na kolejne propozycje, które będziemy mogli zaprezentować w następnych odsłonach „mocno nieaktualnych stron”. Możecie je nadsyłać za pośrednictwem prywatnych wiadomości na Facebooku.

PrzygodowaTV Interesujecie się tajemnicami historycznymi? Skarby, sekretne krypty, tajne przejścia od zawsze pociągały ludzi. Nie inaczej jest w przypadku prowadzącej kanał PrzygodowaTV, która zabiera nas w podróż po Polsce śladami archeologiczno-historycznych zagadek.
Bitwy Świata Jeżeli jesteście miłośnikami historii wojskowości, to koniecznie powinniście zajrzeć na facebookowy fanpage Bitwy Świata. Znajdziecie tam wiele interesujących wpisów dotyczących bitew, dowódców oraz broni używanej na przestrzeni dziejów.
Historia bez cenzury Cenzura to paskudna rzecz. Właśnie z takiego założenia wyszyli twórcy jutubowego kanału Historia bez cenzury. Znajdziecie tam kilkunastominutowe filmy w których prowadzący, bez rzeczonej cenzury, opowiada o życiu królów, książąt i nie tylko. Ostrzegamy, kanał zdecydowanie nie jest przeznaczonych dla dzieci.
Archeologia Wojenna Archeologia to nie tylko prehistoryczne kultury i starożytne cywilizacje. Zajmuje się ona również czasami nam niezbyt odległymi. Można się o tym przekonać zaglądając na facebookowy profil Archeologia Wojenna.
Spekulatorzy Trzeci – i zarazem ostatni – kanał YouTube na naszej liście. Inaczej jednak niż we wcześniejszych przypadkach twórca kanału Spekulatorzy skupia się na XX wieku. Zdecydowanie polecamy miłośnikom historii minionego stulecia.
Historia- daty które nie gryzą Daty, zmora szkolnych lekcji historii. Nie są one jednakże straszne, jeżeli się je serwuje w taki sposób, jak na profilu Historia – daty, które nie gryzą. Codziennie znajdziecie tam nową porcję rocznic, o których warto pamiętać.
Okręty Wojenne, które tworzyły historię Teraz coś  dla miłośników marynistyki. Właśnie z myślą o nich powstał fanpage Okręty Wojenne, które tworzyły historię. Już sama jego nazwa mówi wszystko. Znajdziecie tam zdjęcia oraz wiele informacji na temat jednostek, które zapisały się na kartach historii.
Historiografia Jeżeli chcecie być na bieżąco z najważniejszymi rocznicami, a przy okazji lubicie historyczny humor obrazkowy, to zachęcamy do zajrzenia na profil Historiografia. Znajdziecie tam zarówno jedno jak i drugie.
Armia Krajowa W naszym zestawieniu nie mogło oczywiście zabraknąć fanpage’a Armia Krajowa. Dla osób interesujących się dziejami Polskiego Państwa Podziemnego jest to idealne miejsce, w którym codziennie pojawia się wiele ciekawych zdjęć, artykułów oraz filmów.
Hi Hi Historyczne żarty Na zakończenie jeszcze więcej humoru historycznego, ponieważ śmiech to zdrowie. Co tu dużo pisać po prostu Hi Hi Historyczne żarty. Jeżeli jeszcze nie znacie tego profilu, to czas najwyższy, aby to zmienić
 

Powiedz innym co myślisz:

RedakcjaRedakcja - Tutaj znajdziecie wszystkie teksty redakcyjne, m.in. konkursy, ich rozwiązania, aktualności z życia serwisu czy regulaminy publikacji.

Czytasz jeden z artykułów redakcyjnych "Ciekawostek historycznych". Do tej kategorii trafiają między innymi zapowiedzi książek, reklamy i aktualności z życia naszego serwisu (zobacz pozostałe Wiadomości, zapowiedzi i reklamy).
Okupacja
Komentarze do artykułu (4)

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz


Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu e-mail, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.
Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Nasze wydawnictwo

W mrokach średniowiecza Polską rządziły kobiety. I były piekielnie skuteczne

Ich ambicja pozwoliła zbudować imperium. Ich duma unicestwiła królestwo. Bezkompromisowa opowieść przywracająca godność najważniejszym kobietom w dziejach polskiego średniowiecza. Już dzisiaj kup „Damy ze skazą” z autografem autora!

2 listopada 2016 | Czytaj dalej...

Damy ze skazą. Bez nich nie byłoby Polski

Silne, bezwzględne i żądne władzy. Oto historia kobiet, które nie czekały bezczynnie, co przyniesie los. To właśnie one sprawiły, że początki państwa polskiego wyglądały tak, a nie inaczej. Poznaj „Damy ze skazą”, bohaterki naszej najnowszej książki, którą wydajemy wspólnie ze Znakiem Horyzont.

30 października 2016 | Czytaj dalej...

Epoki

Kategorie

Facebook


Polecamy

Mala zbrodnia - pion

Czy wiesz że...

mini4
…w wyniku polityki „prorodzinnej” Ceauşescu ponad 2 mln dzieci wychowywało się w tragicznych warunkach w przepełnionych domach dziecka, nie mając nawet imion, tylko numerki?

Żandarmeria_Wojskowa_czy_wiesz_ze
…”łowcy cieni” z polskiej policji w ciągu ostatnich czterech lat zatrzymali ponad dwustu najgroźniejszych przestępców? O pomoc prosi ich nawet FBI!

Miniaturka
tysiące Ukraińców ratowało polskich sąsiadów podczas Rzezi Wołyńskiej? Z badań Wiktora Poliszczuka wynika, że banderowcy zabili około 30 tysięcy Ukraińców za pomoc Polakom.