Polskie Imperium

Książki za ciekawostkę! Stały konkurs dla autorów

Autor: | 25 marca 2014 | 22,456 odsłon

Podobają Ci się nasze artykuły? Chciał(a)byś napisać własny? Nie tylko zapraszamy, ale też… mamy dla Ciebie nagrody. Jeśli uznamy Twój artykuł za wystarczająco dobry, by zamieścić go w „Ciekawostkach historycznych” dostaniesz w zamian dwie wybrane przez siebie książki. Bez żadnych losowań czy warunków!

Nagrodę w postaci dwóch książek otrzymuje każdy nowy publicysta „Ciekawostek historycznych”. Wystarczy, że wyślesz do nas swój pierwszy artykuł – jeśli nam się spodoba i go opublikujemy to sami odezwiemy się do Ciebie w sprawie wyboru nagrody.

Autorom najlepszych artykułów z chęcią zaproponujemy także dołączenie do naszego zespołu i płatną współpracę (w przeciwieństwie do innych serwisów historycznych uczciwie płacimy stałym publicystom!).

Książki do wygrania będą się zmieniać co kilka tygodni (ich sponsorami są współpracujące z nami wydawnictwa). Zwykle będzie to 5-10 możliwych tytułów – do wyboru zależnie od gustów i zainteresowań.

Zainteresowani? Przeczytajcie nasz poradnik dla publicystów i do dzieła!

Artykuły nadsyłajcie na adres: ciekawostki [małpa] ciekawostkihistoryczne.pl

Aktualne nagrody do wygrania w konkursie „Książka za ciekawostkę”

Sponsorem nagród w konkursie jest Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (o jego książkach mogliście przeczytać m.in. w artykułach „Czy Leonid Breżniew został zamordowany przez szefa KGB?” i „Pedofile, fetyszystki, kazirodcy. Najciekawsi pacjenci Zygmunta Freuda”).

Dla autorów mamy dziewięć tytułów, z których możecie wybrać coś dla siebie:

Katarzyna Wielka Odwaga straceńców Upadłe damy
Katarzyna Wielka. Portret kobiety autorstwa  Roberta K. Massie’ego Odwaga straceńców. Polscy bohaterowie… autorstwa  Kacpra Śledzińskiego Upadłe damy II Rzeczpospolitej autorstwa Kamila Janickiego
Pacyfik Ostatnie dni dyktatorów Armia Izaaka
Pacyfik. Starcie mocarstw autorstwa Douglasa Forda Ostatnie dni dyktatorów pod redakcją Diane Ducret Armia Izaaka autorstwa Matthew Brzezinskiego
Literatura Greków i Rzymian Historyk w trybach historii Informacja
 Literatura Greków i Rzymian autorstwa Zygmunta Kubiaka Historyk w trybach historii autorstwa Jerzego Holzera Informacja. Bit, wszechświat, rewolucja autorstwa Jamesa Gleicka

Powiedz innym co myślisz:

RedakcjaRedakcja - Tutaj znajdziecie wszystkie teksty redakcyjne, m.in. konkursy, ich rozwiązania, aktualności z życia serwisu czy regulaminy publikacji.

To jeden z konkursów "Ciekawostek historycznych" (zobacz pozostałe nasze Konkursy, Trwające konkursy). Przeczytaj też regulamin konkursów.
Okupacja
Komentarze do artykułu (22)
  1. czy można przysłać ciekawostkę w pliku napisaną w worldzie? I prosze na emaile tych które ciekawostki nie zostaną opublikowane tez odpisywać dlaczego , co w nich jest gorszego.

        • Nie zawsze jest to możliwe, ale staramy się odpowiadać maksymalnie w ciągu tygodnia. Gdyby po takim czasie nie było odpowiedzi prosimy o sygnał :). A jednocześnie ogółem prosimy o wyrozumiałość – dostajemy bardzo dużo zgłoszeń i szczegółowe zapoznanie się ze wszystkimi wymaga dużo pracy i czasu.

  2. Nie znam lepszej książki historycznej jak ,,Baśń jak niedźwiedź – Polskie historie” Tom I, II, III. Autor Gabriel Maciejewski, [słynny coryllus]. Szczególnie tom II. Nieprawdopodobny pisarz i książki. A czytam dużo i konkrety. Zamówcie sobie tą książkę. Jest niesamowita. Właśnie była niedawno bo na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie premiera komiksu historycznego ,,Święte Królestwo”, z którą warto się zapoznać po przeczytaniu książki. Taka książka to naprawdę skarb. Więc życzę dużo wrażeń w trakcie i po przeczytaniu..

  3. Wysłałam ciekawostkę już jakiś miesiąc temu -nie otrzymałam żadnej odpowiedzi. Nie mam pojęcia czy moje wiadomości nie doszły czy po prostu nie odpisujecie gdy nie przyjmujecie danej ciekawostki…Pozdrawiam

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz


Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu e-mail, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.
Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Nasze wydawnictwo

W mrokach średniowiecza Polską rządziły kobiety. I były piekielnie skuteczne

Ich ambicja pozwoliła zbudować imperium. Ich duma unicestwiła królestwo. Bezkompromisowa opowieść przywracająca godność najważniejszym kobietom w dziejach polskiego średniowiecza. Już dzisiaj kup „Damy ze skazą” z autografem autora!

2 listopada 2016 | Czytaj dalej...

Damy ze skazą. Bez nich nie byłoby Polski

Silne, bezwzględne i żądne władzy. Oto historia kobiet, które nie czekały bezczynnie, co przyniesie los. To właśnie one sprawiły, że początki państwa polskiego wyglądały tak, a nie inaczej. Poznaj „Damy ze skazą”, bohaterki naszej najnowszej książki, którą wydajemy wspólnie ze Znakiem Horyzont.

30 października 2016 | Czytaj dalej...

Epoki

Kategorie

Facebook


Polecamy

Mala zbrodnia - pion

Czy wiesz że...

Egyptian_chess_players
…starożytni Rzymianie praktykowali kazirodcze małżeństwa? Czy winić można wpływ zdegenerowanego Egiptu? A może było na odwrót i to Rzymianie wepchnęli Egipcjan w objęcia swoich braci i sióstr?

Two_Seapoy_Officers_A_Private_Seapoy
…nie było w dziejach świata imperium większego niż Brytyjskie? W szczytowym okresie obejmowało prawie jedną czwartą lądów i jedną piątą ludności na Ziemi.

Zbrodnie-miniatura
…krwawe stłumienie Powstania Warszawskiego miało stać się przestrogą dla Banditen z innych krajów. Plan zrównania z ziemią dużego europejskiego miasta od zawsze zaprzątał obłąkany umysł Adolfa Hitlera.