Polskie Imperium

Noworoczne porządki na „Ciekawostkach historycznych”

Autor: | 5 stycznia 2014 | 729 odsłon

Ciekawostki w (prze)budowie...Nowy rok to doskonała pora na sprzątanie. I właśnie tym od dwóch tygodni zajmujemy się na „Ciekawostkach historycznych”. Wszystko po to, żeby serwis był wygodniejszy, bardziej intuicyjny w obsłudze i po prostu ładniejszy. Wszystko jednak na zasadzie ewolucji. Żadnej rewolucji urządzać nie zamierzamy – o tych tylko piszemy.

Poniżej lista kilku najbardziej widocznych dla czytelników zmian. Chętnie poznamy Wasze uwagi i opinie. Możecie zamieścić je w komentarzach lub wysłać na adres: ciekawostki@ciekawostkihistoryczne.pl. Pamiętajcie też, że remont cały czas trwa – niektóre funkcje mogą działać jeszcze nie do końca tak, jak to sobie wymarzyliśmy. Jeśli zauważyliście błędy lub macie własne pomysły co należy zmienić lub poprawić na „Ciekawostkach” – też dajcie nam znać!

news-kategorie 1. Nowe kategorie. Stworzyliśmy zupełnie nową listę kategorii i podkategorii – tak by wyszukiwanie interesujących tematów było szybsze, prostsze i bardziej intuicyjne. Pełną listę znajdziecie tutaj. Pamiętajcie tylko, że porządkowanie artykułów w nowych kategoriach wciąż trwa. Przy niemal 400 tekstach nie jest to wcale taka łatwa sprawa.
news-czy-wiesz-ze 2. „Czy wiesz, że?” na stronie głównej. Chciałbyś poznać zaskakującą anegdotę, ale jeszcze nie wiesz o czym? Szukasz podpowiedzi? Spójrz na sam dół prawej kolumny strony. Przy każdym wejściu na „Ciekawostki historyczne” zobaczysz tam wylosowany odnośnik do historii wybranej przez naszą redakcję.
news-wyszukiwarka 3. Nowa wyszukiwarka. A może jednak doskonale wiesz po co wszedłeś na naszą stronę? Świetnie się składa. Mamy na „Ciekawostkach” zupełnie nową wyszukiwarkę – nie tylko działa znacznie lepiej od dotychczasowej, ale po wpisaniu kilku pierwszych liter automatycznie wyświetla listę najbardziej pasujących odpowiedzi. Nawet nie musisz klikać „szukaj”.
news-biogramy 4. Biogramy autorów pod artykułami. Chcecie szybko dowiedzieć się kim jest autor danego tekstu? Nic prostszego. Teraz jego skrócony biogram znajdziecie zaraz pod dowolnym artykułem, wraz z odnośnikiem prowadzącym do pełnej listy jego tekstów.
news-odslony1 5. Nie mamy nic do ukrycia. Popularność „Ciekawostek historycznych” to zasługa zainteresowania ze strony naszych czytelników, dlatego nie zamierzamy niczego przed Wami ukrywać. Pod nagłówkiem każdego artykułu możecie w dowolnej chwili sprawdzić ile osób już go przeczytało.
news-najnowsze-komentarze 6. „Najgorętsze dyskusje” i „Najnowsze komentarze”. Chcesz śledzić bieżące dyskusje lub sprawdzić, które artykuły przyciągają największą liczbę komentatorów? W menu „O nas” znajdziesz dwie nowe strony: listę ostatnich komentarzy oraz artykułów z ich największą liczbą.
news-system-komentarzy 7. Nowy system komentarzy. Zmieniliśmy nie tylko listę komentarzy, ale też cały system komentowania na „Ciekawostkach”. Teraz – jak na każdej szanującej się stronie – możecie odpowiadać na konkretne komentarze, logować się za pośrednictwem sieci społecznościowych i korzystać ze swoich awatarów. Oczywiście jeśli wolicie anonimowość – dalej będziemy ją szanować.
news-nowe-czcionki 8. Nowe szaty „Ciekawostek”. Wprowadziliśmy kilkadziesiąt mniejszych i większych poprawek wizualnych, a przede wszystkim – wymieniliśmy w całym serwisie czcionki na zupełnie nowe, naszym zdaniem bardziej czytelne i lepiej spełniające swoją rolę (Lora i Oswald). Dzięki nim w artykułach zmieści się więcej ilustracji, a czytanie powinno stać się przyjemniejsze.
news-ciekawostki-roku 9. Ciekawostki roku. Po sukcesie listy najbardziej poczytnych tekstów w 2013 roku postanowiliśmy rozbudować stronę „Najpopularniejsze artykuły”. Na samym jej dole znajdziecie „ciekawostki roku”: teksty z lat 2010-2013, które zebrały największą liczbę wejść.
news-strona-glowna 10. Odświeżona strona główna. Zapraszamy nie tylko do czytania naszych artykułów, ale też do odwiedzania strony główną. Zmiany nie są wielkie, natomiast jest (a przynajmniej powinno być!) czytelniej i ciekawiej. Niedługo więcej nowości – infografiki, listy TOP10 i blogi pisarzy historycznych.
news-spolecznosci 11. Podziel się tekstem. Obok tytułów każdego z tekstów dodaliśmy dwa nowe przyciski. Możecie łatwo udostępniać nasze artykuły już nie tylko na Facebooku i Wykopie, ale też na Twitterze i Google+.
news-twitter 12. Towarzyskie ciekawostki. Uruchomiliśmy dwa nowe konta „Ciekawostek” w sieciach społecznościowych: zapraszamy do śledzenia nas na Google Plus i na Twitterze.
news-wiecej-w 13. Jeszcze więcej na ten temat. Skończyłeś jeden artykuł, a już masz okazję przeczytać kolejny? Teraz kiedy dojdziesz do końca strony podpowiemy Ci w prawym dolnym rogu co jeszcze warto przeczytać.
news-nawigacja 14. Prostsza nawigacja. Dołożyliśmy starań, żeby nawigacja na „Ciekawostkach historycznych” była jeszcze prostsza i bardziej intuicyjna. Stworzyliśmy nowe archiwum, pozwalające łatwo przenieść się do dowolnego roku lub miesiąca. Uprościliśmy też prawą belkę strony (główne kategorie, „bądź na bieżąco”), a na każdej liście artykułów ujednoliciliśmy podawane informacje.

Powiedz innym co myślisz:

RedakcjaRedakcja - Tutaj znajdziecie wszystkie teksty redakcyjne, m.in. konkursy, ich rozwiązania, aktualności z życia serwisu czy regulaminy publikacji.

Czytasz jeden z artykułów redakcyjnych "Ciekawostek historycznych". Do tej kategorii trafiają między innymi zapowiedzi książek, reklamy i aktualności z życia naszego serwisu (zobacz pozostałe Wiadomości, zapowiedzi i reklamy).
Okupacja
Komentarze do artykułu (2)

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz


Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu e-mail, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.
Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Nasze wydawnictwo

W mrokach średniowiecza Polską rządziły kobiety. I były piekielnie skuteczne

Ich ambicja pozwoliła zbudować imperium. Ich duma unicestwiła królestwo. Bezkompromisowa opowieść przywracająca godność najważniejszym kobietom w dziejach polskiego średniowiecza. Już dzisiaj kup „Damy ze skazą” z autografem autora!

2 listopada 2016 | Czytaj dalej...

Damy ze skazą. Bez nich nie byłoby Polski

Silne, bezwzględne i żądne władzy. Oto historia kobiet, które nie czekały bezczynnie, co przyniesie los. To właśnie one sprawiły, że początki państwa polskiego wyglądały tak, a nie inaczej. Poznaj „Damy ze skazą”, bohaterki naszej najnowszej książki, którą wydajemy wspólnie ze Znakiem Horyzont.

30 października 2016 | Czytaj dalej...

Epoki

Kategorie

Facebook


Polecamy

Mala zbrodnia - pion

Czy wiesz że...

Słynna tyrada Hitlera znana z filmu „Upadek” wydarzyła się naprawdę (il. kadr z filmu).
…w ostatnich dniach przed kapitulacją Berlina w bunkrze Hitlera odbywały się prawdziwe orgie suto zakrapiane alkoholem?

Jan_XXII
…w XIV wieku w istnienie piekła wątpił nawet sam papież? Jan XXII został tuż przed śmiercią zmuszony do publicznego wyrzeczenia się swych poglądów, które godziły w fundamenty Kościoła.

Virginia Oldoini
…Włosi w walkę o zjednoczenie zaangażowali nawet kobiece wdzięki? Ich najpiękniejsza rodaczka pracowała w alkowie cesarza, by przekonać go do poparcia włoskich aspiracji.