Polskie Imperium

Regulamin publikacji

Autor: | 1 maja 2011 | 1,368 odsłon

Regulamin z dnia 21 czerwca 2011.

Niniejszy regulamin określa zasady publikowania artykułów (nazywanych także „ciekawostkami”) i recenzji w serwisie „Ciekawostki historyczne” wydawanym przez firmę Media historyczne.pl Kamil Janicki. Artykuły i recenzje są określane w niniejszym regulaminie mianem materiałów.

Redakcją w regulaminie jest określana redakcja „Ciekawostek historycznych”, serwisem – witryna internetowa „Ciekawostki historyczne”.

 1. Doręczenie Redakcji materiału do publikacji jest tożsame z przyjęciem postanowień niniejszego regulaminu.
 2. Redakcja może odmówić publikacji nadesłanych materiałów w oparciu o własną decyzję (np. ze uwagi na niskim poziom merytoryczny tekstu, niski poziom językowy lub jego niedopasowanie do profilu serwisu).
 3. Redakcja ma prawo dokonać ingerencji w materiał w zakresie korektorskim i redakcyjnym (zarówno redakcji językowej, jak i merytorycznej).
 4. Redakcja ma prawo dokonać skrótów w artykule.
 5. Autor ma prawo zastrzec, że nie wyraża zgody na ingerencje redakcyjne i korektorskie, ale zastrzeżenie takie jest skuteczne jeśli zostanie wyrażone najpóźniej z chwilą doręczenia materiału do publikacji. Redakcja może wówczas odmówić publikacji materiału.
 6. Publikacja materiału, który wymaga daleko posuniętej ingerencji redakcyjnej, może zostać uzależniona od uznania, że osoba redagująca materiał jest współautorem jego ostatecznej wersji.
 7. Autor udziela Wydawcy licencji, mocą której upoważnia go do korzystania z materiału na następujących polach eksploatacji: wytwarzanie określoną techniką egzemplarzy materiału, w tym techniką drukarską, reprograficzną, zapisu magnetycznego oraz techniką cyfrową, publiczne i nieodpłatne udostępnianie materiału w internecie.
 8. Licencja upoważnia także Wydawcę do wprowadzania egzemplarzy materiałów do obrotu, chyba że najpóźniej w terminie miesiąca od opublikowania materiału Autor wyrazi co do tego pisemny sprzeciw.
 9. Do chwili upłynięcia terminu, o którym mowa w punkcie 8, Wydawca zobowiązuje się powstrzymywać od wprowadzania egzemplarzy materiału do obrotu, chyba że uzyska na to wyraźną zgodę Autora. Zgoda Autora czyni nieważnym wszelki późniejszy sprzeciw (lub cofnięcie zgody), o którym mowa w punkcie 8.
 10. Licencja zostaje udzielona nieodpłatnie i na czas nieoznaczony.
 11. Licencja jest licencją wyłączną i Autor zobowiązuje się nie publikować tego samego artykułu ponownie, poza serwisami internetowymi Wydawcy.
 12. Udzielenie licencji następuje w chwili dostarczenia materiału.
 13. Redakcja ma prawo w dowolnym momencie wprowadzić do już opublikowanego materiału zmiany oraz poprawki mające na celu usunięciu błędów językowych i merytorycznych.
 14. Do materiału mogą zostać wprowadzone zmiany i poprawki, których żąda Autor, jeśli Redakcja uzna je za zasadne.
 15. Serwis publikuje sprostowania na zasadach określonych przepisami ustawy Prawo Prasowe.
 16. Niezwłocznie po uzyskaniu wiarygodnej informacji o naruszeniu cudzych praw autorskich lub praw pokrewnych, Redakcja usuwa z serwisu materiał, który je narusza.
 17. Punkt 16 stosuje się odpowiednio do materiałów naruszających inne dobra chronione prawem.
 18. Redakcja usuwa z serwisu materiały na żądanie Autora wyłącznie, gdy jest ono poparte ważnym powodem. Za ważny powód nie poczytuje się zwykłych konsekwencji opublikowania materiału, choćby okazały się one niedogodne dla Autora. W szczególności za ważny powód nie poczytuje się krytycznych opinii o materiale.
 19. Redakcja wyraża zgodę na redystrybucję Materiałów publikowanych w Serwisie (publikację w innych mediach, tak elektronicznych jak i tradycyjnych) wyłącznie w indywidualnych przypadkach. Bez zgody Redakcji redystrybucja nie jest dozwolona.
 20. Autor udziela redakcji prawa do decydowania o redystrybucji materiału, o której mowa w punkcie 19.
 21. W zakresie nieuregulowanym regulaminem stosuje się właściwe przepisy prawa powszechnie obowiązującego.
 22. Regulamin wchodzi w życie z dniem opublikowania.
 23. Redakcja zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.

Powiedz innym co myślisz:

RedakcjaRedakcja - Tutaj znajdziecie wszystkie teksty redakcyjne, m.in. konkursy, ich rozwiązania, aktualności z życia serwisu czy regulaminy publikacji.

Czytasz jeden z artykułów redakcyjnych "Ciekawostek historycznych". Do tej kategorii trafiają między innymi zapowiedzi książek, reklamy i aktualności z życia naszego serwisu (zobacz pozostałe Wiadomości, zapowiedzi i reklamy).
Okupacja
Komentarze do artykułu (3)
 1. „11Licencja jest licencją wyłączną i Autor zobowiązuje się nie publikować tego samego artykułu ponownie, poza serwisami internetowymi Wydawcy”
  Tupetu wam nie brakuje. A prawo wlasności jest wam całkowicie obce.

 2. Rzeczywiście, nie dość że robi się to nieodpłatnie, to chcecie jeszcze licencji na wyłączność. Bardzo słabe podejście, bardzo. Nawet się zastanawiałem czy do Was napisać, bo można uczestniczyć w tworzeniu czegoś naprawdę ciekawego, ale zuchwałością mnie odstarszyliście.

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz


Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu e-mail, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.
Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Nasze wydawnictwo

W mrokach średniowiecza Polską rządziły kobiety. I były piekielnie skuteczne

Ich ambicja pozwoliła zbudować imperium. Ich duma unicestwiła królestwo. Bezkompromisowa opowieść przywracająca godność najważniejszym kobietom w dziejach polskiego średniowiecza. Już dzisiaj kup „Damy ze skazą” z autografem autora!

2 listopada 2016 | Czytaj dalej...

Damy ze skazą. Bez nich nie byłoby Polski

Silne, bezwzględne i żądne władzy. Oto historia kobiet, które nie czekały bezczynnie, co przyniesie los. To właśnie one sprawiły, że początki państwa polskiego wyglądały tak, a nie inaczej. Poznaj „Damy ze skazą”, bohaterki naszej najnowszej książki, którą wydajemy wspólnie ze Znakiem Horyzont.

30 października 2016 | Czytaj dalej...

Epoki

Kategorie

Facebook


Polecamy

Mala zbrodnia - pion

Czy wiesz że...

Koniecpolski-pod-Haliczem-600x390
…hetman wielki koronny Stanisław Koniecpolski zmarł z powodu przedawkowania środków na potencję? 52-letni magnat, po ślubie z o połowę młodszą Zofią Opalińską, zażywał w wielkich ilościach konfortatywę, czyli odpowiednik dzisiejszej „viagry”. Po kilku tygodniach takiej kuracji wyzionął ducha.

12788183_1025328684191269_802950172_n
…według ostrożnych statystyk podczas i tuż po II wojnie światowej Polki urodziły niemieckim żołnierzom około 20 000 dzieci? Taka liczba pojawia się w raportach „The War and Children Identity Project” i jest zbliżona do skali zjawiska we Francji i w Belgii.

cyceron1 (1)
…w trosce o biel swoich zębów starożytni Rzymianie płukali usta ludzkim moczem? Zauważyli, że zawarte w urynie związki amoniaku mają działanie wybielające. By stłumić przykry zapach, specyficzną płukankę mieszano z innymi substancjami, dodając do niej węgiel i korę.